Nie ma nic atrakcyjniejszego niż kobieta czy mężczyzna, którzy otuleni są zachwycającymi zapachami dobranymi zarówno do ich stylu, jak i okazji. Zapachy do ciała w postaci wody toaletowej czy perfum doskonałe działają na nas oraz osoby w otoczeniu. Dodają pewności siebie, zadowolenia oraz sprawiają, że po prostu wyglądamy piękniej. Dlaczego warto sięgać po zapachy do ciała i jak je dobierać?

Dlaczego perfumy cieszą się sławą?

Od wieków perfumy i różnorodne zapachy do ciała – mgiełki zapachowe czy woda toaletowa – cieszą się ogromną sympatią oraz popularnością pośród obu płci, niezależnie od wieku. Nie ma co się dziwić. W końcu zapachy do ciała mają na nas ogromny wpływ. Przede wszystkim… ładnie pachną. Stanowią doskonałe uzupełnienie naszego stroju, sprawiają, że wyglądamy jeszcze lepiej. Dodatkowo poprawiają nam bardzo nastrój i pobudzają wyłącznie dobre emocje. Dodają nam pewności siebie oraz atrakcyjności, a także działają niezwykle kusząco na płeć przeciwną.

Jak przygotować skórę do użycia perfum?

Jeśli chcemy cieszyć się długim efektem zapachu (np. woda perfumowana saphir), pamiętaj, aby odpowiednio przygotować skórę na przyjęcie go. To bardzo ważne, ponieważ wpływa znacząco zarówno na trwałość działania, jak i sam zapach. Warto wiedzieć, że zbyt sucha skóra sprawia, że zapach jest nieodpowiednio przenoszony. Tłuszcz jest świetnym przekaźnikiem dla aromatów zawartych we flakoniku. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Natłuść ją, decydując się na kremy czy balsamy pozbawione zapachu. Dlaczego? W końcu nie chcemy, by aromaty zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych i perfumach mieszały się ze sobą.

Tym samym osoby, które mają mieszaną lub tłustą cerę, posiadają to szczęście, że zapachy wydają się trwalsze. Choć często skóra ta jest uznawana za problemową, okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Tłuszcz świetnie przenosi zapachy, a co więcej przedłuża ich trwałość i dodatkowo sprawia, że wydają się one znacznie bardziej intensywne.

Mimo to warto pamiętać, że nie wszystkie kompozycje zapachowe, choć podobają się nam, nie muszą do nas pasować. Nie bez przyczyny mówi się, że jakiś zapach ładnie na nas leży. Geny, sposób aplikowania, typ cery składają się na to, jak przyjmowany jest zapach perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *