Jesteś tutaj: naturalnepiekno.com.pl > Kosmetyki > Sosna z Japonii

Soda – kosmetyk z kuchni

Kuchnia każdego posiada składniki, które mogą być wykorzystane nie tylko w sposób tradycyjny, do gotowania lecz również do zabiegów pielęgnacyjnych. Soda – kosmetyk z kuchni Do maseczek z różnego rodzaju jedzenia przywykli już wszyscy, do nawilżania ust miodem, a rąk mlekiem również. Dlaczego więc nie wykorzystać w łazience również sody? Może to być bardzo zaskakujące dla niektórych, jednak soda jest doskonałym specyfikiem dla włosów, zwłaszcza jeśli ktoś czuje, że jego fryzura jest zbyt przyklapnięta i szybko się przetłuszcza.

Kojarzona przede wszystkim z pieczeniem ciast soda posiada bardzo wysokie zasadowe
pH. Dla włosów oznacza to, że unosi je pomagając przy tym pozbyć się spomiędzy kosmyków włosów brudu oraz zbędnych substancji, które mogą się tam znajdować. Soda – kosmetyk z kuchni Robi to lepiej niż szampony, które czyszczą przede wszystkim zewnętrzną warstwę.

Soda ma jeszcze jedną, zaskakującą właściwość – rozjaśnia włosy. Jeśli komuś zależy
na szybkim pozbyciu się z włosów farby po farbowaniu z pewnością będzie z tej właściwości zadowolony. Soda – kosmetyk z kuchni Już po pierwszym myciu widać wyraźną różnicę, więc osoby które chcą zachować kolor z farbowania nie powinny decydować się na mycie sodą.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.