Jesteś tutaj: naturalnepiekno.com.pl > Zakupy > Zakupy świąteczne

Odżyw paznokcie

Paznokcie są jedną z najtrudniejszych do utrzymania w zdrowiu i dobrym wyglądzie części ciała. Odżyw paznokcie Dzieje się to nie tylko przez ich wrażliwość i delikatność, ale także przez narażenie ich na różne czynniki zewnętrzne, oraz na niedobory witamin. Na nich potrafi sie odbić całe zdrowie naszego ciała, dlatego gdy są w bardzo złym stanie należy zainteresować się nie tylko nimi, lecz ogólnym stanem zdrowia.

Same paznokcie można pielęgnować na różne sposoby. Zazwyczaj odżywka wystarczy żeby je wzmacniać. Pomalowanie lakierem od czasu do czasu również im pomaga. Dzięki lakierowej ochronie nie dostają się do nich zanieczyszczenia, jednak żeby je wspomóc można zastosować domowe środki. Dla twardości paznokci ważna jest odpowiednia ilość witaminy C oraz E. Odżyw paznokcie W związku z tym codzienne wcieranie w nie soku z cytryny znacznie zwiększy ich twardość.

Jeśli jednak chemia i cytryna nie pomagają dobrze jest zadbać o nie od środka. Oznacza
to, że należy dostarczać organizmowi odpowiednich składników i witamin. Żeby to osiągnąć trzeba kupować oraz jadać świeże produkty, zwłaszcza warzywa, owoce oraz nabiał. Odżyw paznokcie Dobrze jest także jeść surówki ze świeżo skrojonych warzyw żeby nie utraciły witaminy C i B, cennych dla płytki paznokcia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.