Zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o doskonałe nawilżenie swojej cery? Na wygląd naszej skóry i jej kondycję, wpływ ma bardzo wiele czynników. To kwestia między innymi picia wody, genów, unikania nadmiernych promieni słońca czy pielęgnacji. Warto wiedzieć, w jaki sposób zagwarantować sobie zjawiskowy wygląd niezależnie od wieku.

Dieta oraz odpowiednie nawodnienie

Nieodpowiednie, niewystarczające nawodnienie ma wpływ na całą pracę naszego organizmu. Woda to składnik diety, który ma zbawienne działanie i wspomaga zarówno czynności trawienne, jak i oczyszczanie, dobre samopoczucie i energię. Dodatkowo wpływa także na to, jak wyglądamy. Zatem jeśli nie podarujemy swojej skórze wilgoci, która będzie płynąć prosto z naszego wnętrza oraz zdrowych nawyków, to nie będziemy czuć się komfortowo. Skóra może się łuszczyć, zmarszczki szybko pojawiać. Co robić? Żaden krem do twarzy naturalny nie będzie skuteczny, jeśli nie będziemy pić wody mineralnej. Optymalna dzienna dawka to około 2 litry płynów. To konieczność – woda wspomaga trawienie, filtruje krew, usuwa toksyny i nawilża w skuteczny sposób naszą skórę.

Drugim krokiem, którego nie możemy pomijać, jest bogata i zróżnicowana dieta. Jeśli cierpisz na suchość skóry, wyeliminuj z codziennej diety (bądź zminimalizuj ilość) substancji, które wypłukują wodę z organizmu. Staraj się nie pić zbyt dużo kawy, czarnej herbaty czy alkoholu. Za to zadbaj, by w spożywanych posiłkach było jak najwięcej witaminy A, kwasów omega-3, omega-6, jodu.

Dobrze dopasowane kosmetyki pielęgnacyjne

Kluczem do sukcesu jest dobrze dobrana pielęgnacja. Postaw na olejki do twarzy (mogą być to ekologiczne olejki do twarzy – przyniosą zjawiskowy efekt), które doskonale nawilżają oraz odżywiają cerę. Warto postawić na to co właśnie ekologiczne. Pozbawione sztucznych składników naturalne serum do twarzy idealnie domknie codzienną pielęgnację. Oczywiście nie można zapomnieć o kremie – krem na noc i na dzień to element obowiązkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *