Jesteś tutaj: naturalnepiekno.com.pl > Moda > Moda i święta

Ocet jabłkowy – eliksir piękna

O occie jabłkowym jako sposobie na zachowanie zdrowia oraz urody mówi się nie raz. Najczęściej jednak zaleca się spożywanie łyżeczki takiego octu dziennie żeby poprawić jakość skóry oraz wewnętrzny stan ciała. Ocet jabłkowy – eliksir piękna Ma równie dobre właściwości na jego zewnętrzny stan.

Ocet jabłkowy może mieć zastosowanie w łazience szczególnie jako maseczka, tonik oraz odżywka do włosów.

Jako odżywkę można do zastosować bezpośrednio po umyciu włosów wcierając w nie delikatnie roztwór dwóch łyżeczek octu z wodą. Należy stosować ją raz na dwa dni żeby utrzymać lśniący stan włosów.

Tonik z octu wykorzystuje jego bakteriobójcze właściwości. Ocet jabłkowy – eliksir piękna Nie trzeba w tym wypadku przygotowywać żadnego roztworu. Wystarczy na wacik nanieść odrobinę octu i przemyć nim najbardziej przetłuszczające się fragmenty ciała. Zabieg można powtarzać rano i wieczorem, jako element codziennej pielęgnacji, który załagodzi stany zapalne skóry.

Do przygotowania maseczki potrzebne są ponownie dwie łyżeczki octu i trochę miodu. Ocet jabłkowy – eliksir piękna Wymieszanie ich razem da maseczkę, która nawilży skórę łagodząc również stany zapalne oraz inne podrażnienia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.