Oczy są kluczowym elementem naszego makijażu, ponieważ podkreślają urodę, nadają wyrazistości twarzy i sprawiają, że przyciągamy uwagę innych od pierwszej chwili. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, dzięki którym odmienimy swój wygląd i poczujemy się atrakcyjnie oraz pięknie.

Henna do brwi – gotowa oprawa oczu

Jednym z najważniejszych elementów makijażu oka są odpowiednio podkreślone brwi. To nie tylko konieczność, jeśli chcemy mieć dopracowany w szczegółach makijaż, ale także niezwykłe udogodnienie oraz ułatwienie. W końcu potem niezależnie od okoliczności zawsze będziemy czuły, że nasza twarz jest gotowa na wyjście i pokazanie się.

W jaki sposób należy podkreślić twarz? Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie wyregulowanie brwi, które sprawi, że żaden włosek nie będzie prezentować się mało estetycznie. Włoski nad powieką powinny być dopasowane swoim kształtem oraz długością do naszej urody oraz rozstawu oczu. Po regulacji można przejść do farbowania brwi za pomocą henny. Jeśli chcesz uniknąć codziennego stosowania np. brązowej kredki do brwi czy korektora do brwi, postaw na trwalszy efekt, jaki uzyskasz dzięki hennie. Efekt może utrzymywać się nawet dwa tygodnie.

Odpowiednie przygotowanie do makijażu oka

Niezależnie od tego, czy wykonujesz makijaż oczu rano czy wieczorem, zawsze pamiętaj, by skóra wokół nich była odpowiednio oczyszczona, a także nawilżona. Dla uzyskania trwałego efektu, który będzie zachwycać na długo, warto zacząć pracę od nałożenia bazy. To właśnie ona ujednolica koloryt naszej skóry, matuje i sprawia, że kosmetyk w postaci cienia czy eyelinera utrzyma się na długo w niezmiennie doskonałej formie.

Makijaż oczu dobrany do ich kształtu

Niewiele pań pamięta o tym, że inny makijaż pasuje kobietom o głęboko osadzonych oczach, szeroko rozstawionych czy osadzonych blisko siebie. W przypadku każdego z nich, wymagany jest zupełnie inny makijaż. W końcu ma on podkreślać naszą urodę, eksponując to co piękne. Dla przykładu – smoky eyes to świetny makijaż, który pasuje wyłącznie tym paniom o dużym i wypukłych oczach. Wtedy wyglądają na nieco mniejsze. Jeśli zatem masz małe oczy, taki efekt nie będzie prezentować się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *