Jesteś tutaj: naturalnepiekno.com.pl > Kosmetyki > Śluz ze ślimaka

Kolagen – włosy i skóra

Jedną z rzeczy, które odpowiadają za stan skóry oraz jej elastyczność i dobry wygląd jest kolagen. Kolagen – włosy i skóra Słyszymy o nim nie raz w reklamach telewizyjnych, w których reklamuje się kremy, szampony, balsamy z kolagenem, który ma wspomagać skórę. Warto więc wiedzieć czym jest kolagen żeby móc świadomie go stosować.

Kolagen jest białkiem wytwarzanym w ciele człowieka, który tworzy tkankę łączną i tym samym nadaje elastyczność, zarówno skórze jak i stawom. Kolagen – włosy i skóra Jego zanikanie lub niedobory odbijają się widocznie na naszym zdrowiu.

Głównie pojawia się on w kosmetyce i medycynie. W medycynie dba o jakość chrząstek stawowych, w kosmetyce w kremach, które mają utrzymać stan skóry. Większość kremów nawilżających oraz przeciwzmarszczkowych charakteryzuje się wysokim dodatkiem kolagenu. Można jednak zwiększyć jego ilość kupując buteleczki ze stężonym kolagenem. Ma on postać płynu, który można dodać do kremów, balsamów lub szamponów. Kolagen – włosy i skóra Im większa ich ilość w kosmetykach, tym więcej kolagenu przyjmie skóra.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.