Nie od dziś mówi się o tym, jak ważną rolę odgrywa odpowiednie oczyszczanie skóry. Nie wystarczy do tego czysta woda oraz ręcznik. To rytuał, który wymaga naszej uwagi oraz chwili czasu po to, by jak najdłużej cieszyć się zjawiskową cerą pozbawioną niedoskonałości i odpowiednio nawilżoną. Poznaj tajniki oczyszczania twarzy i upewnij się, że w swojej kosmetyczce posiadasz wszystkie niezbędne kosmetyki.

Dokładne zmywanie makijażu

Codzienne dokładnie oczyszczanie skóry sprawia, że pory jakie się na niej znajdują, mogą być otwarte, a skóra tym samym jest w stanie swobodnie oddychać. Dlatego tak ważne jest dbanie o poranne oraz wieczorne rytuału. Niezależnie od pory dnia należy zwracać na to szczególną uwagę, jednak ze szczególnym naciskiem na noc. To właśnie wtedy powinniśmy mieć bardziej rozbudowany proces oczyszczania – w końcu cały dzień chodziliśmy w makijażu i mieliśmy styczność z zanieczyszczeniami.

Oczyszczanie oraz demakijaż warto rozpocząć od użycia płynu micelarnego. Posiada on szereg cennych właściwości, które łączą zarówno mleczko, jak i tonik oraz płyn do zmywania makijażu. Micele, które są cząsteczkami tego kosmetyku, usuwają w sposób bardzo dokładny wszelkie zanieczyszczenia, resztki makijażu i sebum. To kosmetyk, jaki w żaden sposób nie narusza bariery ochronnej cery.

Dopasowany do cery żel do mycia twarzy

Kolejnym niezwykle istotnym krokiem jest użycie dobranego do typu swojej skóry żelu do mycia twarzy. Powinien on być użyty w połączeniu z wodą, ponieważ to ona w bardzo dobry sposób pomaga dokładnie oczyścić cerę z wszelkich zanieczyszczeń. Nie należy jednak stosować tradycyjnych mydeł w kostce czy uniwersalnych płynów. Wszystko dlatego, że takie kosmetyki zmieniają delikatny odczyn pH skóry. Stąd też warto postawić na specjalne żele do oczyszczania twarzy. Upewnij się, że nie posiada on żadnych substancji, które mogą drażnić skórę, a także, że został przebadany dermatologicznie. Nie pomijaj także kwestii tego, do jakiego typu skóry jest dedykowany. Następnie przyłóż do twarzy ręcznik, delikatnie dociskając i osuszając ją tym samym. Na koniec użyj toniku do twarzy, by nadać skórze równowagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *