Bardzo wiele uwagi poświęca się odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, twarzy czy ciała. Nieustannie podkreśla się, że dłonie są wizytówką kobiety. Co jednak z higieną intymną? Nie da się ukryć, że jest ona nieco spychana i poświęca się jej zbyt mało uwagi. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób o nią dbać, by cieszyć się doskonałym samopoczuciem oraz zdrowiem.

Stosuj delikatne kosmetyki do mycia

Przede wszystkim opanuj kwestię codziennej higieny do perfekcji. W sklepach możesz znaleźć mnóstwo żeli pod prysznic, płynów czy mydeł. Nie każda kobieta posiada w łazience dedykowany kosmetyk do higieny intymnej, a przecież tak często skupiamy się, by szampon nie był 3 w 1. Dlaczego zatem pomijamy kwestię stref intymnych? Płyn do higieny intymnej to prawdziwa konieczność, o której nie możemy zapominać. Błony śluzowe pochwy oraz zewnętrznych narządów płciowych są chronione przez śluz, jaki jest wymieszany z komórkami nabłonka oraz bakteriami, których działanie jest bardzo pożyteczne. Ich zadanie polega na utrzymaniu odpowiedniego odczynu pochwy – ma on być kwaśny. Wszystko po to, aby drobnoustroje nie mogły się zagnieżdżać i rozwijać.

To pokazuje, że mycie części intymnych odpowiednimi kosmetykami jest szalenie ważne. Raz do dwóch razy dziennie myj je regularnie, stosując dedykowane do tego produkty. Nie używaj do tego gąbki czy myjki, po kumulują one wiele drobnoustrojów. Do mycia używaj dłoni, stosując ruchy od przodu do tyłu. Równie ważne jest opłukiwanie – bieżącą wodą – oraz wycieranie osobnym ręcznikiem.

Dopasuj kosmetyki do depilacji

Kwestia depilowania okolic intymnych jest bardzo dyskusyjna i ma wielu zwolenników, a także i przeciwników. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze strefy intymne były estetyczne i pozbawione owłosienia, także zadbaj o zastosowaniu w tym celu odpowiednich kosmetyków. Przesadna depilacja jest szkodliwa, jednak ta regularna, z umiarem pozwala na lepsze zachowanie higieny. Możesz użyć do tego celu pianki do golenia czy żelu do golenia, które są dedykowane właśnie miejscom intymnym. Są delikatne i z pewnością nie podrażnią w trakcie depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *