Jesteś tutaj: naturalnepiekno.com.pl > Odzież > Gwiazdki w trampkach i dodatkach

Czy soja pomaga skórze?

Soja jako produkt do jedzenia budzi wiele kontrowersji. Czy soja pomaga skórze? Jedni polecają jedzenie jej zamiast mięsa podkreślając przy tym jej dobre działanie, inni twierdzą że jest ziarnem, które nie tylko nie może zastępować mięsa, ale wręcz może zaszkodzić żołądkowi, zwłaszcza dziecięcemu.

Mniej kontrowersji budzi zastosowanie soi w kosmetologii. Łatwo spotkać się z kremami oraz szamponami, które zawierają soję, a dokładniej olejek z ziaren soi, Czy soja pomaga skórze? który potrafi nawilżyć skórę w naturalny sposób przydając jej więcej blasków.

Szczególnie dobrze sprawdza się on w żelach do kąpieli, w których łączony jest z innymi ziarnami przekazując ciału ich walory odżywcze. Poza kąpielą można również stosować soję jako maseczkę gruboziarnistą. Może ona być trochę ciężka w przygotowaniu, jednak wystarczy kilka łyżeczek soi, oliwa z oliwek, odrobina jogurtu naturalnego i piętnaście minut leżenia z maseczką na twarzy. Odświeża ona skórę oraz złuszcza zniszczony naskórek pozwalając odradzać się jego nowej, świeższej warstwie. Czy soja pomaga skórze? Soja w dalszym ciągu popularniejsza jest w kuchni niż w łazience, jednak powoli toruje sobie drogę również
w tę stronę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.